Termoplastické stélky Vasyli medical

Vasyli je australská společnost, kterou v roce 1979 založil podiatr Phillip Vasyli. Společnost poskytuje svým zákazník vysoce kvalitní produkty, které nejen zlepšují kvalitu života , ale také zmírňují či úplně odstraňují bolesti pohybového aparátu. 

Všechny produkty firmy Vasyli vlastní důležité protetické prvky, které celkově zlepšují biomechaniku pohybu a vedou k lepší stabilitě stoje, chůze i běhu. Stélky zabezpečují otimální tlakové rozložení chodidel po podložce, tlumí otřesy a tím chrání nosné klouby proti přetěžování a dále snižují únavu při výkonu. 

Důležitým faktorem pro výběr stélek Vasyli medical je proces jejich individualizace. Doúprava se děje pomocí klínků, na základě předchozího vyšetření. 

Živostnost stélek podle výrobce je 12 - 18 měsíců. Snižuje se několika faktory - výraznou deformitou, obezita, nadměrná zátěž, nevhodná obuv, ponechání stélek v mokré obuvi.

Zhotovení individuálních stélek:

  • fyzioterapeut Vám vyšetří Vaše nohy na speciálním přístroji Podoscopu a pomůže Vám vybrat nejvhodnější typ stélky, která bude pro Vaši nohu ideální
  • vybraný typ vložky se upraví do obuvi a poté se po jejím nahřátí zformuje do tvaru Vaší nohy. Takto zformovanou vložku nosíte po dobu asi 30 dní.
  • Po 30ti dnech se dostavíte na předem dohodnutou kontrolu, kde fyzioterapeut vložku vyhodnotí a navrhne vhodné korekce. Vložky jsou poté upraveny tak, aby splňovali v maximální míře korekci Vašich deformit

V ceně je zahrunuta: 

  • individuální vložka
  • speciální vstupní vyšetření fyzioterapeutem na přístroji Podoscopu
  • celková korekce na míru v délce trvání 30 minut.

Cena vložek je pro dospělé 1890,- Kč a pro děti 1490,- Kč